Mi Robot Süpürge Kurulum Aşamasında Wi-Fi Bağlantısı Sorunu ve Çözümü

Mi Robot Süpürge Kurulum Aşamasında Wi-Fi Bağlantısı Sorunu ve Çözümü

Yazar: Emin ZEYBEK | 18 Nisan 2020 | Mi Rehberi
Mi Robot Süpürge Kurulum Aşamasında Wi-Fi Bağlantısı Sorunu ve Çözümü

Mi Vacuum Robot Süpürgenizin ilk kurulumunda, ürünün şarj istasyonu kablosuz modeminize yakın olmalıdır. Ek olarak Mi Vacuum Robot Süpürgenizinde şarj istasyonuna yakın olmalıdır.

Ürünü açtığınızda ilk iş olarak ürünü şarj istasyonuna göndermeli, ve wifi kurulum işlemini ürün şarj istasyonuna bağlıyken yapmalısınız.  Bu durumda Mi Home uygulaması sizden kablosuz internet şifrenizi isteyecektir. Kablosuz internet şifreniz ve modem şifreleme türü gibi diğer ayarlar, Mi Vacuum Robot Süpürgeye senkronize olduğunda, artık robot süpürgeniz evinizin wifi ağını tanıyor olacaktır.

Temizlik sırasında wifi sinyali koparsa, bu durum temizliği etkilemeyecek, daha önceden süpürge hafızasına yazılı olan harita üzerinde işlem yapılacak ve wifi sinyali alınana kadar şarj istasyonuna yaklaşmaya devam edecektir.

Eğer wifi ağınız 5 Ghz ile yayın yapıyorsa, ürün bağlantı kuramaz. Bu durumda wifi cihazınızın 2.4 Ghz kanalında bir kablosuz ağ açıp cihazı 2.4 Ghz ağına bağlamalısınız.

Mi Vacuum Robot Süpürgen açık olduğu sürece, evinizin kablosuz ağı ile sürekli iletişim halinde olacaktır. Aynı kablosuz internet ağına bağlı cihazlarla da arasında sanal bir ağ geçişi bulunur. Evde internet kullanımı ve kablosuz ağ güvenliğiniz için, diğer cihazları modemin 5Ghz kanalına, Mi Vacuum Robot Süpürgenizi 2.4 Ghz kanalına bağlamanız güvenlik sağlayacaktır.