Android yada IOS Telefonlarınızdan Şifreli Kablosuz Ağlara Ücretsiz Bağlanın.

Android yada IOS Telefonlarınızdan Şifreli Kablosuz Ağlara Ücretsiz Bağlanın.

Yazar: Emin ZEYBEK | 1 Haziran 2017 | İnternetten
Android yada IOS Telefonlarınızdan Şifreli Kablosuz Ağlara Ücretsiz Bağlanın.

Android yada IOS Telefonlarınızdan Şifreli Wi-Fi Hotspot’lara Ücretsiz Bağlanın

.

İnternet, günümüzde herşeyimiz ayrı kalamadığımız alışkanlığımız oldu. Herkes hayatında birkaç kez de olsa, keşke şu %100 çeken kablosuz ağların şifresini bilsem de bağlansam demiştir. Dilediğiniz yerde, dilediğiniz ağa ücretsiz bağlanmaktan daha güzel ne olabilir ki? Bunun için illa şifreyi biliyor olmanız gerekir. Şifre duvarını aşmak isterseniz de, bu durum sizi epey zorlayacaktır.

Şifreli Kablosuz Ağlara Nasıl Bağlanabilirim?

Şimdi ücretsiz internet bağlantısının kolay bir yolu var “Instabridge”!

Instabridge uygulaması size ücretsiz kablosuz internet ağı sunar. Instabridge, kullanıcıların ücretsiz olarak erişebilmeleri için kullanıcılar tarafından gönderilen Wi-Fi bağlantıları listelerini kullanarak çalışır. Program henüz yaygın olarak kullanılmıyor olması rağmen, veri tabanına binlerce kayıt eklenmiş durumda. Size en yakın ağı bulmanızın ve ücretsiz bağlanmanızı sağlayacak tek şey, yakınlarda birkaç kişinin daha uygulamayı kullanıyor olması olacak.

Instabridge akıllı telefonlara kurulabildiği gibi, Mac veya Windows işletim sistemleri aracılığı ile, dizüstü bilgisayarınıza da kurulabiliyor.

Peki Instabridge Nasıl Kuruluyor ne Nasıl Çalışıyor?

Instabridge uygulaması üzerinde listelenen ağların bir kısmı çalışmayabilir, çünkü düzenli olarak şifre değiştiren modemler, veri tabanında kayıtlı bilgiler ile uyuşmayacaktır. Ancak üzülmeyin, bu durum çevrenizde Instabridge kullananların sayısı ve şifreli kablosuz ağ sayısına göre değişkenlik gösterecektir.

Instabridge uygulamasını Android telefonlarınıza; buradan Apple telefonlarınıza ise buradan yükleyebilirsiniz.

Instabridge Yükledikten sonra Şifreli Ağlara Bağlanma

Uygulamayı yükledikten sonra kişisel tercihlerinizi ayarladıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Telefon numaranızı soracaktır, fakat telefon numaranızı yazmanız zorunlu değildir. Uygulamayı açtıktan sonra uygulamaya, kablosuz internet şifre bilgilerinizi girmenizi isteyecek, eğer varsa yazın. Bu durumdan endişelenmenize gerek yok, çünkü girdiğiniz kablosuz internet şifresini sadece arkadaşlarınız ile paylaşacaktır ve isterseniz bu paylaşım seçeneklerini de ayarlar kısmından düzenleyebileceksiniz.

Kurulum ve ayar işlemlerini tamamladıktan sonra, ana ekrana gelin ve yakınlarınızda bulunan tüm şifreli kablosuz ağları görüntüleyin. Harita üzerinde görüntülenecek olan pembe noktalar, kullanılabilir kablosuz ağları temsil eder. Gri noktalar ise, kısıtlı bağlantı yada ücretli bağlantı noktalarını temsil eder.

Şimdi tek yapmanız gereken, pembe noktalardan birini seçip, ücretsiz internetin keyfini çıkarmak olacak…

Yazar

Emin ZEYBEK

Founder & Senior PHP Developer