Özel Yazılım ve Web Tabanlı Online Takip Sistemleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Özel Yazılım ve Web Tabanlı Online Takip Sistemleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Yazar: Emin ZEYBEK | 31 Mart 2017 | Teknolojiden
Özel Yazılım ve Web Tabanlı Online Takip Sistemleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Özel Yazılım ve Web Tabanlı Online Takip Sistemleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Ajans Feedback’ten çıkan tüm kurumsal web siteleri ve kişisel web siteleri Feedback CMS kullanır. Bunun yanı sıra web tabanlı online takip sistemleri de Feedback CMS kullanır.

Web tabanlı online takip sistemleri, entegre ve firmaya özel yazılan sistemlerdir. Web tabanlı online takip sistemleri tamamen müşteri bazlı ve sektörel olarak yazılır. Feedback CMS ile yaratılan web tabanlı online takip sistemleri müşteri odaklı ve hepsi birbirinden farklı olduğu için örneklerle anlatmak daha doğru olacaktır.

Örneğin; Perde satışı yapan bir firma için yapılan çalışmada müşterimizin bizden isteği şuydu;

 “Biz perde satıyoruz, fakat her modelden metrelerce stok tutmuyoruz. Bazı modeller (kupon kumaş dediğimiz) sadece 50-100 metre iken bazı fabrikasyon modeller 300-500 metre olarak değişiyor. Bu kupon kumaşlardan örneğin x deseninden elimizde 20mt’lik, 50mt’lik ve 100mt’lik toplar var. ” Buradan anladığımız stokların 1 model için birden fazla varyasyonda tutulabildiği. Standart stok programları bunu yapamazken Feedback CMS ile bu modülü rahatlıkla oluşturabilir, kullanımınıza sunarız.

Yine müşterimiz Ahmet beyin şikayetçi olduğu durum “biz depocu ve eleman çalıştırıyoruz. Elemanlarımız az önce verdiğimiz örnekteki  20mt’lik, 50mt’lik ve 100mt’lik toplardan oluşan modelden sipariş alırken tek parça 40mt sipariş alıyor. Elemanlarımız düz mantıkla 40 metrelik sipariş için 50mt’lik toptan kesim yapıyor. Haliyle 50mt’lik toptan artan 10mt’lik kısım elimizde kalıyor. Çünkü hiçbir müşteri 10mt’lik sipariş geçmiyor. Bu siparişin 100mt’lik toptan kesilmesi gerek. Çünkü bu durumda geriye 60mt bir top kalır ve satışı kolaylaşır. Biz bunun takibini, yada elemanın hangi modeli hangi toptan keseceğini tahmin edebilecek yada hesaplayabilecek bir program istiyoruz.”

Yukarıda bahsettiğimiz durum standart stok takip programları yada satış takip programlarının yapamayacağı, yada ek modüller ile yapabileceği bir durumdur. Feedback CMS ile bunu yapmak çok kolay üstelik müşterinin bu özelliğin durması gerektiği yeri yada butonun şeklini bile belirleyebildiğini düşünün.

Ne demiştik; “Akıllı telefonlar, akıllı patronlar içindir” Tüm bu sistemi ve içerisinde yer alan stok modülüsatış modülüpersonel modülükasa modülü, istatistik grafikler ve daha fazla içeriğe, size özel mobil uygulamanızdan da ulaşabildiğinizi düşünün. Feedback CMS ile patronları rahat ettirmek iş yükünden kurtulmak üzerine çalışıyoruz. Depocunun, elemanlarınızın, satın alma personelinizi işlerinin de kolaylaşması işin çabası.

Tüm bu sisteme dahil olan ekstra modüller arasında yer alan otomatik tedarik zinciri modülü ile, stok miktarı azalan ürünler için, sistem otomatik olarak tedarikçinize sipariş geçebilirsiniz. Böylelikle ham madde azaldığında yada, satılan malın stok durumu düştüğünde işleriniz aksamaz. Yine iş yeri sahibi  yada iş veren tüm bu hareketleri cep telefonundan dilediği yerden mobil uygulaması üzerinden takip edebilir.

Web tabanlı Online Takip Sistemleri için, sınırları zorluyoruz… Siz hayal edin, ve bize anlatın. Gerisi Feedback ‘in işi

 

Web Tasarım & Yazılım Hizmeti

Standart web sitelerinden çok sıkıldık. Hazır şablonlar yada temalar üzerinde devrim yaratmaya gerek yok. Biz kendi devrimimizi Feedback CMS ile yaptık. Feedback CMS kodlama yapısı itibari ile Nesnel Tabanlı ve dinamik, yüklü veri tabanları ile hızlı ve entegre çalışabilecek bir yapıdır. Alt yapının işlevselliği yada görünümünden önce optimizasyonuna öncelik verdik, ve minimum Server Load (sunucu yükü) ile maksimum hızı yakalamaya çalıştık.

Feedback CMS ile yaptığımız tüm işler, müşterileri tarafından beğenilerek kullanıldı ve bu süre boyunca hem alt yapımızı kuvvetlendirdik, hem de kendimizi geliştirdik.

Web Tasarım

Web tasarım alanında hizmet verdiğimiz 8 yıl boyunca yaptığımız çalışmaların çoğu front-end (ön yüz tasarımı) ve back-end (arka plan kodlaması) ile tek elden çıktı. Bunun yanı sıra bizden web tasarım hizmet almak isteyen müşterilerimize PSD web ara yüz tasarımı ve HTML5 CSS3 web tasarım hizmeti de sunduk.

Web tasarım işi ciddi bir iştir. Çünkü müşterileriniz yada ziyaretçilerinizin gözünde çizeceğiniz izlemin web sitenizin tasarımı ile sağlanır. Amatör bir firmanın profesyonel görünüme sahip bir web sitesinin olmasının etkileri daha önce bir çok müşterimizde gördük. Yine aynı şekilde, profesyonel bir firmanın web sitesinin olmamasını yada web sitesinin amatör görünmesinin kayıplarını da gözlenmedik.

Peki web tasarım işini Ajans Feedback nasıl yapıyor?

Yapacağımız her işi önce kendi işimiz sayarız, daha sonra hizmet verilen sektör yada satılan ürünü ile ilgili piyasa araştırması yaparız. Bu araştırmalar ve Google’dan alınan istatistik verileri doğrultusunda web sitenizi ziyaret edebilecek insanların profilleri çıkarılır. Daha sonra bu insan profilleri ve istatistik verileri doğrultusunda ziyaretçilerden en yüksek verimi almak için, web siteniz için dizgi ve renkleri seçilir. Bu bilgiler doğrultusunda web sitenizin tasarıma başlanır. Dilerseniz, direk HTML + CSS olarak yada PSD olarak tasarımlara başlarız. Oluşacak tasarımların tamamı ve yapılan tüm değişikliklerin müşterimizin gözetiminde olması adına, tüm işlemler online platformda yapılır. Platformun linki iş başlangıcında müşteri ile paylaşılır.

Web tasarım işlemi sonuçlandığında gerekli java kütüphaneleri, animasyonlar tasarıma eklenerek tasarım dinamik hale getirilir. İşiniz kodlama için hazır hale gelir.

Tasarım bitti! Web Yazılım işini Ajans Feedback nasıl yapıyor?

Web yazılım sektöründe hizmet verdiğimiz 8 yıl boyunca bir çok dilde ve fonksiyonel özelliklerde web siteleri ve web tabanlı programlar kodladık. Ajans Feedback’in kurucularından ve senior developer Emin ZEYBEK’in PHP diline katkısı ve destekleri azımsanamayacak kadar çoktur. Hal böyle olunca Ajans Feedback’ten çıkan her iş PHP dili ile kodlanmalıdır ki öyle de olur.

Web tasarım işi tamamlanmış işler, tasarım departmanından çıktıktan sonra yazılım departmanına gelir, yazılım departmanının öncelikli işi, tasarımı dinamik hale getirmek, ve Feedback CMS entegrasyonudur. Feedback CMS entegrasyonu yaklaşık 1 gün kadar sürer. Gerekli güvenlik ve performans testleri yapıldıktan sonra yazılım aşaması başlamaya hazırdır. Müşteriden alınan istekler, ve kullanıcı analizleri doğrultusunda gereken modüller listesi çıkarılır. Bu liste müşteri mutabakatı ile, sözleşme kapsamında yapılmaktadır. Gerekli modüllerin Feedback CMS üzerinde aktif hale getirilmesi sürecinde müşterimizin istekleri göz önünde bulundurulur ve istekler doğrultusunda revizeler yapılır. Fakat bu sürece müşterinin müdahalesi mümkün değildir.İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR
Yazar: Emin Zeybek | 20 Mart 2024 | Teknolojiden
A new vulnerability in the plugin Litespeed cache led to the detection of malware on websites and th...
Yazar: Emin Zeybek | 20 Mart 2024 | Teknolojiden
Plugin Litespeed cachede yeni Güvenlik açığı, web sitelerinde kötü amaçlı yazılım tespit ...
Yazar: Emin Zeybek | 20 Mart 2024 | Teknolojiden
Samsung, Galaxy S24 Ultra modeliyle akıllı telefon fotoğrafçılığını uzayda uyguladı. Samsu...
Yazar: Emin Zeybek | 20 Mart 2024 | Teknolojiden
OpenAI' insansı robot geliştiricisi Figure ile işbirliği sonucunda «Figure 01» adlı yeni insa...
Yazar: Emin ZEYBEK | 20 Mart 2024 | Teknolojiden
Avrupa Parlamentosu (AP), yapay zeka teknolojilerine katı kurallar koyacak yeni yasayı onayladı. ...
Yazar: Emin ZEYBEK | 20 Mart 2024 | Teknolojiden
ASELSAN'ın tamamen yerli imkanlarla geliştirdiği Mobil Dijital Röntgen Cihazı (ADR-M100), ilk k...